RUCH - komunikaty

Memoriał Wolnego Słowa

  Słowo może i jest wolne, wypowiadający słowo już nie koniecznie.  Polska w 2014 roku nie jest taka różowa i rozćwierkana jak ją przedstawia Prezydent. Odsłonięcie pomnika wolnego słowa na ul. Mysiej, w miejscu gdzie kiedyś mieścił się urząd cenzury, … Czytaj dalej

Czy chcemy mieć państwo?

Stan, w jakim znajduje się obecnie państwo polskie skłania do zadania pytania, czy tzw. „społeczeństwo” w ogóle zainteresowane jest posiadaniem własnego, suwerennego państwa, czy też gotowe jest rozpłynąć się w bezkształtnej, bezideowej, pogrążonej w hedonistycznej orgii masie „Europejczyków”. Warunkiem istnienia … Czytaj dalej

Nowe święto narodowe

Artykuł ukazał się w 21 numerze tygodnika Polska Niepodległa i był pisany jeszcze przed śmiercią Generała Jaruzelskiego. Dzisiaj niczego bym jednak nie zmienił. Nowe święto narodowe Szykuje nam się nowe święto narodowe. Wcześniej czy później odejdzie z tego świata dyktator … Czytaj dalej

narodowiec i wolnościowiec

Mieć taką czy inna narodowość nie jest kwestią wyboru. Na pewno nie jest to wyborem politycznym, takim jak np. uznanie za dobre, lepsze od innych lub za jedynie słuszne, określonych poglądów dotyczących organizacji życia społecznego, kreowania władzy, ustroju gospodarczego itp. … Czytaj dalej

Nie Playam z Owsiakiem.

  Kiedy 22 lata temu usłyszałem o całkiem nowym pomyśle jakim była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, od razu stałem się jej fanem. Owsiak tryskał pomysłami i zarażał wszystkich dynamizmem działania. Nie uczestniczyłem czynnie w zbieraniu pieniędzy, ale mi też udzielał … Czytaj dalej

Satanizm, magia, neopoganizm promowany z pomocą TVP

7 września 2011 20:19

Nie trzeba specjalnego wysiłku umysłowego, żeby zrozumieć, że Adam Darski nie jest jakimś tam sobie artystą, który przybrał, ot taki sobie, ekstrawagancki sceniczny image, aby szokować nim odbiorców, tylko jest zwyczajnie zdeklarowanym satanistą. W pełni świadomym tego z czym ma do czynienia.
Nie trzeba robić wnikliwego śledztwa dziennikarskiego, wystarczy przejrzeć Internet, żeby zrozumieć jakie zagrożenie, szczególnie dla młodych ludzi, niesie ze sobą udział Darskiego w programie telewizji publicznej i że działalność twórcza Darskiego ma ścisły związek z satanizmem i okultyzmem.

Tekściarzem zespołu Behemoth jest okultysta Krzysztof Azarewicz o którym można przeczytać, że „Od 1999 roku współtworzy liryki i merytoryczną oprawę albumów zespołu Behemoth”. To jest opis z okładki książki samego Azarewicza, który pisze o sobie m.in. również, że jest psychonautą, badaczem magicznych wymiarów egzystencji, poetą, tłumaczem, który przełożył kilka istotnych dzieł o tematyce okultystycznej, wraz z Arturem Mieczkowskim założył niezależne wydawnictwo LAShTAL Press, które zajmuje się publikacją dzieł związanych z tak zwanym XX-wiecznym odrodzeniem magicznym.

Zwracam uwagę na tę istotną informację, którą przekazuje nam sam okultysta, że zajął się merytoryczną oprawą albumów, a więc zadbał, aby był tam odpowiedni przekaz, aby było odpowiednie oddziaływanie na odbiorcę tych albumów. To wszystko nie jest zabawa, jak się niektórym wydaje, w działaniach takich ludzi jak Azarewicz jest zamierzony cel.  Jakie zaś zagrożenie niesie okultyzm wiedzą najlepiej ci, którzy zetknęli się z tym bezpośrednio, którzy na własnej skórze odczuli „dobrodziejstwa” okultyzmu, którzy próbowali z tym zerwać.

A jak może wyglądać w praktyce „merytoryczna oprawa” o tym możemy się przekonać kiedy czytamy na stronach wydawnictwa Azarewicza, o tym np. że książki Lashtal Press stanowią prawdziwe kolekcjonerskie i talizmaniczne perły. Wydane z dbałością o każdy detal, począwszy od wysokiej jakości płóciennych opraw poprzez rodzaj użytego papieru, wyklejki, ilustracje, sposób zszywania stronic, skończywszy na datach publikacji, które wybierane są zgodnie z prawidłami astrologicznymi i kabalistycznymi„.

Na stronie tegoż samego wydawnictwa  mamy też program ciekawej imprezy z udziałem samego Nergala (zdjęcia z tej imprezy Nergal zamieścił na facebooku m.in. promując okultystyczną książkę Crowleya). Impreza odbyła się teraz, 3 września, równolegle z promocją programu „The Voice of Poland”! A co było w programie imprezy? Azarewicz podjął takie tematy jak „Goetia wg Aleistera Crowleya” oraz „Rango: Anioł, Otchłań i eliksir życia w pop kulturze”, Alicja Amvaradel Barcikowska zajęła się „Dziennikiem magicznym”, Nergal miał temat „Magia, Wolność, Sztuka: rozmowa z Krzysztofem Azarewiczem„, Adam Grudzień „Wpływ biegunowości koloru na materię poprzez ezoteryczną praktykę jego doświadczania przy tworzeniu dzieła sztuki„, Aleksandra Jędraszewska „Gerald Gardner: Wicca i Ordo Templi Orientis„.
Wyjaśniając jak najprościej na tej imprezie z udziałem Darskiego spotkali się ludzie, którzy zajmują się okultyzmem, magią, neopogaństwem (jeżeli ktoś ma wątpliwości to niech zerknie choćby na wikipedię co oznaczają poszczególne terminy wymienione w programie tej imprezy). A sztuka dla tych ludzi jest narzędziem oddziaływania na innych i dbają w szczegółach o to, aby ta sztuka miała „merytoryczną oprawę”.

Ale dopiero człowiek zaczyna sobie zdawać sprawę na ile to jest groźne, kiedy okazuje się, że tym zajmuje się np. psycholog szkolny w szkole podstawowej i gimnazjum! A tak w swoim CV pisze Alicja Amvaradel Barcikowska. Boże, chroń dzieci, które trafiają w ręce takiego psychologa, a w zasadzie w ręce „thelemicznej wiedźmy i ekoezoterrorystki”. Inna prelegentka – Aleksandra Jędraszewska – to „wiccanka inicjowana w tradycji gardneriańsko-aleksandriańskiej, zaangażowana w działalność Ordo Templi Orientis”. A Adam Grudzień to zainteresowany hermetyzmem twórca obrazów, rzeźb i instalacji. Także kurator wystaw artystycznych i spotkań autorskich z artystami, bibliofil.

Te proste informacje pokazują, że skala oddziaływania okultystów jest przeogromna. Oddzielny temat to współczesna psychologia, która jest tym wręcz przesiąknięta, ale właśnie sztuka jest jednym z tych instrumentów poprzez, który najłatwiej dotrzeć i wniknąć w ciało i duszę człowieka. I odbywa się to poprzez muzykę, literaturę, malarstwo, rzeźbę. To często są bardziej subtelne działania, nierozpoznawalne na pierwszy rzut oka, różniące się o tyle od tego co robi Adam „Nergal” Darski, gdyż ten w jawny sposób dokonuje bluźnierstw i profancji. Jak jednak jest to wszechpotężne zjawisko dobrze przedstawia Świadectwo Leszka Dokowicza, który był zaangażowany w latach 90. w tworzenie światowej sceny techno.

Jeżeli więc ktoś mówi i pisze, że nie widzi żadnych zagrożeń związanych z udziałem Darskiego w programie TVP to albo wykazuje się naiwnością, albo niewiedzą, albo zwyczajnie usprawiedliwia takie rzeczy celowo. A już zupełnie trudno np. zrozumieć, kiedy publicystka, największego opiniotwórczego dziennika, nazywająca się chrześcijanką, pisze nawet, że „Za granicą zespół Nergala odnosi gigantyczne sukcesy. Może warto być dumnym z czegoś innego niż z rodzimego katolicyzmu i patriotyzmu?„. Ta wypowiedź jest oczywiście skandaliczna, ale taka postawa, jak owej publicystki, pokazuje, że u wielu ludzi, którzy w podobny sposób myślą i się wypowiadają, po prostu przestał już działać zwykły, zdrowy rozsądek, czy jak kto woli instynkt samozachowawczy. Wystarczyło bowiem niewiele wysiłku, aby trochę poszperać w Internecie i do końca się upewnić, że Darski jest świadomym satanistą  i przestać się cieszyć z jego sukcesów na świecie. Bo te sukcesy przynoszą ludziom realną krzywdę i należy głośno domagać się od TVP zdjęcia programu „The Voice of Poland” z udziałem satanisty i okultysty Nergala.

Jerzy Wasiukiewicz

Use Facebook to Comment on this Post